fbpx
Astroizmir
Burçlar Gezegenler Makaleler Yeni Makaleler

MARS & BAŞAK BURCUNDA ….

Arkadaşlar; 4 ekim’e kadar mars başak burcunda seyrini sürdürecektir. Mars: mücadelenin, savaşın, agresyonun, enerjinin gezegenidir. Burada bir enerji ortaya çıkacaktır. Mars haritanızda hangi evde ise hayat mücadelemiz o alandadır. O ev konuları ile mücadele eder, savaşırız.

Bu çok güçlü enerjinin olumlu özellikleri ise: CESARET, hırs, çalışma gücü, kazanma arzusudur. Aynı zamanda cinsel güçtür.

Gölge yönleri ise; yıkıcı güç, saldırganlık ve şiddettir.

Başak burcuna gelince; astrolojinin çalışkan, sorumluluk sahibi, zeki, analizci, detayları önemseyen, yardımcı, titiz, hijyene önem veren bir burcudur. * başak doğum günü yazımızda detaylı olarak okuyabilirsiniz*

Marsın başak burcuna geçmesi demek; marsın karakteristik özelliklerini başak burcu doğasında sergilemesi demektir…

Yani….. daha bir başakça çalışacaktır.

Burası merkür’ün evidir. Mars burada daha stratejik, daha planlı, daha çözüm odaklı çalışacaktır. Aynı zamanda başak burcu; düzenin, temizliğin, hem beden, hem de içinde bulunduğumuz ortamın temizliğiyle de ilgilidir, bu durumda detoks yapmak, beden temizliği ve özellikle başak bağırsakları temsil ettiği için bağırsak detoksu yapmak, vücudumuzda ki toksinleri atmak için en uygun zamandır.

Bizi yoran aslında bize faydası olmayan zihinsel yoğunluklardan da kurtulmak ta fayda vardır. Zihnimizi sadeleştirebiliriz. Etrafımızda olan ama bizi yoran insanları da bu süreçte biraz ayıklayabilir, zihinsel bir temizlik yapabiliriz. Merkür aklımız- zihnimiz ve düşünde kabiliyetimizdir. Mars ise savaşmak, mücadele etmek, kendini ortaya koymaktır. Sonuç olarak bu dönem fikirlerimizle ortada olup, hodri meydan diyebileceğimiz bir durumdur

Böyle çalışma ruhu içerisinde olan başak burcunda ki mars tabi ki iş hayatımızda bizi oldukça güçlü bir çalışma temposunun içerisine girmemize ve daha fazla çalışmamıza sebep olacaktır.

Kendimizi sadece ÇALIŞIRKEN bulabiliriz.

Bu süreçte planladığımız işler bizim kontrolümüzden çıktığı zaman sinirlenmemeye dikkat edelim. Öfkemizi kontrol altına alalım.

Çünkü bu çalışma temposu içerisinde iken işleri yetiştirirken her şey düzenli ve kontrol altında olsun derken….son dakka yetişen işler, kontrolden çıkan olaylar, zamana karşı yarışmalar tabi kii olacaktır)))

Ama bu süreçte bizi ilgilendirmeyen işlere veya başkalarının yapması gereken işleri üzerimize almayalım, alırsak ta *niye bunu ben yapıyorum* diye söylenmeyelim.

ÇALIŞMAK GÜZEL dir))))

ASTROİZMİR

Related posts

ASİ ÇOCUK URANÜS RETRO ya girdi…..

astroizmir

Astroloji Hayatımıza Neler Katar…

astroizmir

Venüs Terazi Burcuna Geçti

astroizmir

Bir yorum yaz

WhatsApp chat