fbpx
Astroizmir

Evler

fgkinter

EVLER

Astrolojide 1. Ev: Kişinin kendisi, vücut yapısı, fiziksel görünümü, sağlığı, kişiye verilen yetenekler, yaratıcılığı, yaşam gücü, ruhu, başkaları üzerinde bıraktığımız ilk etki, hayata yaklaşımımız, beden dilimiz, hayatı nasıl algılayıp nasıl yaklaşım gösterdiğimiz, tüm zihinsel niteliklerimizin evidir. 1. Evde hayata merhaba deriz ve ilk mücadele ile varlığımızı göstermeye başlarız. 1. Ev yükselen burç ile başlar. Ve haritamızda birinci evde olan gezegenler bizim fiziksel bedenimiz ve hayata bakışımızla ilgili bilgi verir.

Birinci evin ev sahibi Koç burcudur ve yönetici gezegeni Mars’dır.

Astrolojide 2. Ev: Para ve kaynaklarımızın evidir. Taşınabilir mal-mülk, maddi-manevi kaynaklarımızı ifade eder. Parayı nasıl kazandığımız ve nasıl harcadığımızla ilgilidir. Kendimizi maddi güvende hissetmek istediğimiz yerdir. Bizim maddi konularda ne kadar şanslı olduğumuzun da göstergesidir. Aynı zamanda kendimize verdiğimiz öz değerinde evidir.

İkinci evin ev sahibi Boğa burcudur, yönetici gezegeni Venüs’dür.

Astrolojide 3. Ev: Kardeşlerimiz, yakın çevremiz, komşularımız, genç akrabalarımız, iletişim, medya, haberler, ilköğretim, yazılı ve sözlü anlatım, yazılı anlaşmalar, trafik, kargo, kısa yollar ve seyahatler, dedikodular bu evin kapsamındadır.

Üçüncü evin ev sahibi İkizler burcudur, yönetici gezegeni Merkür’dür.

Astrolojide 4. Ev: Aile, ebeveyn (anne-baba), ev hayatımız, vatanımız, köklerimiz, atalarımız, taşınamaz varlıklarımız, yer değişiklikleri, yer altı zenginlikleri, miraslar, ortağın veya eşin mesleği, kişinin atalarından gelen itibarı, gizli olan servetler, toprak ve toprakla ilgili işler, hayatın sonu, ölüm ve mezarlıklar bu evin kapsamındadır.

Dördüncü evin ev sahibi Yengeç burcudur, yönetici gezegeni Ay’dır.

Astrolojide 5. Ev: Çocuklar, romantik ilişkiler, aşk, eğlence, yaratıcı sanatlar, sahne sanatları, hobilerimiz, sosyal ilişkilerimiz, kumar, şans oyunları, spekülasyonlar, verdiğimiz aşk ile ilgilidir. Beşinci ev göz önünde olduğumuz saklanmadığımız alandır.

Beşinci evin ev sahibi Aslan burcudur, yönetici gezegeni Güneş’tir.

Astrolojide 6. Ev: Hastalıklar ve sağlığımız, bize hizmet eden, yardım eden kişiler, günlük çalışma hayatımız, iş ortamımız, mentorlar, devlet memurluğu, kamu çalışanları, halka hizmet veren polis veya ordu mensupları, yapmak zorunda olduğumuz günlük rutin işlerimiz ve evcil hayvanlar bu evin kapsamındadır.

Altıncı evin ev sahibi Başak burcudur, yönetici gezegeni Merkür’dür.

Astrolojide 7. Ev: Yakın ilişkiler, evlilik, ortaklık, rakipler, mahkeme salonları, kontratlar, açık düşmanlar bu evin kapsamındadır.

Yedinci evin ev sahibi Terazi burcudur, yönetici gezegeni Venüs’dür.

Astrolojide 8. Ev: Tehlikeler, ameliyatlar, ölüm ve ölümün şekli, başkalarının parası, ortaklıklardan elde edilen gelirler veya eşin maddi durumu, başkalarından elde edilen gelirler, ortaklaşa paylaşılan gelirler, miras, yeraltı, mafya, harap olmuş yerler ve cinsellik bu evin kapsamındadır.

Sekizinci evin ev sahibi Akrep burcudur. Yönetici gezegeni Mars – Plüton’dur.

Astrolojide 9. Ev: Dinsel ve ruhsal konular, yabancı ülkeler ve kültürleri, inanç sistemimiz, yüksek öğrenim-eğitim, bilimsel ve akademik konular, seminerler, yabancılarla yapılan bağlantılar, dış ticaret, yabancı ve uzak ülkelere seyahat, uzun deniz yolculukları, yayıncılık, rüyalarımız ve rüya yorumları, ritüeller, hukuksal konular, bilgelik, ruhsal konular ve bu konularda ki danışmanlık, kehanetler, astroloji bu evin kapsamındadır.

Dokuzuncu evin ev sahibi Yay burcudur, yönetici gezegeni Jüpiter’dir.

Astrolojide 10. Ev: Kariyer, ün, meslek, sosyal statü evidir. Otorite figürleri, kişinin toplum tarafından tanınan işi, anne-baba, mevki sahibi olanlar, kanun ve yasaları uygulayanlar, hükümet, mahkemeler, yargıçlar, her türlü yöneticiler, kariyerinde yükselmek ve yönetici durumunda olmak, başarı, toplumun gözü önünde olmak, alınan başarılar, kader ve talih bu evin kapsamındadır.

Onuncu evin ev sahibi Oğlak burcudur, yönetici gezegeni Satürn’dür.

Astrolojide 11. Ev: Sosyal çevre, arkadaşlar, klüpler, dernekler, yardımlar ve umutlarımızın evidir. Aramızda duygusal bağ olmaksızın bir amaç uğruna çalıştığımız insanlar, organizasyonlar, hayattan beklentilerimiz ve en çok istediğimiz şeyler, bize doğrudan ya da gizlice yardım edenler bu evin kapsamındadır.

On birinci evin ev sahibi Kova burcudur, yönetici gezegeni Satürn- Uranüs’dür.

Astrolojide 12. Ev: Üzüntüler, sıkıntılar, engellenmeler, inzivaya çekilme ve kapalı kapılar ardındaki olaylar, endişeler ve yatağa bağlı yaşama, fiziki olarak hapsolma, gizli düşmanlar, zorluklar, kapalı yerler, hastaneler, hapishaneler, talihsizlikler, karşılığını alamadığımız işler, kendine zarar vermek ve kendi kendini aldatmak bu evin kapsamındadır.

On ikinci evin ev sahibi Balık burcudur, yönetici gezegeni Jüpiter-Neptün’dür.

WhatsApp chat