fbpx
Astroizmir
Gezegenler Makaleler

ASİ ÇOCUK URANÜS RETRO ya girdi…..

Evettt…asi çocuk diye lafa girdik. Uranüs astrolojinin akla hayale gelmeyen konuları aniden hayatımıza taşıyan çılgın gezegenidir….

Ve kendisi kova burcunun yöneticisidir,  eh kova söz konusu olduğunda zaten aklımıza; özgürlükçü, orijinal, marjinal, entelektüel, kendi yolunda yürümek isteyen, fikirleri için mücadele eden, toplum bilincine sahip insanlar gelir.

Uranüs ise; evren, uzay, uzayla ilgili her şey, havacılık, uçaklar, kazalar, sürpriz olabilecek bizleri şok edecek tüm konular, patlayıcılar ve depremlerle ilişkilidir.

Hayatımıza hiç beklemediğimiz bir an da aniden giren, bizi şaşırtan, şok eden bu gezegenle mücadele etmek kolay değildir.

Burada ki en doğru cümle; Aniden hayatımıza giren DEĞİŞİKLİKLE mücadele etmek değil….. tam tersi bu değişikliği içimize sindirmek ve kabul etmektir. Çünkü Uranüs’ün bizde yaşattığı değişikliğin artık geri dönüşü yoktur.

Şimdi konumuza gelelim…. Uranüs Retro da;

Retro demek gezegenlerin içselleşmesi demektir. Gezegenin temsil ettiği konularda zorlanması, engellenmesi ve problem yaşatmasıdır.

Uranüs boğa burcunda ki beş aylık bu Retro sürecinde (12 ağustos 2019 / 12 ocak 2020)  olacaktır.

Retro dönemleri bizim önümüze geçmişi getirir. Aslında eksiklerimizin tamamlanma dönemidir. Yeni hareket ve oluşumlara kapalıdır.

Uranüs bir burçta yedi yıl kalır bu uzun bir dönemdir.

Yani etkileri zamana yayılır.

Bizler bu Uranüs retrosunda özellikle hayatımızla ve özgürlük alanımızla ilgili olarak içsel sorularımız olacaktır…

*Ne kadar özgürüz….

*Hayatımızda ne gibi değişiklikler yaptık… mutlumuyuz?

*Farkındalığımız gelişti mi?   gibi soruların cevaplarını içsel anlamda sorgulama dönemi olacaktır.

Bize engel ve mani olan kişi ve durumlara karşı bakış açımızı değiştirebileceğimiz, farkındalığımızı arttırabileceğimiz bir dönemdir .

Global olarak bakarsak: Uranüs-Boğa; ekonomik dengelerin değişeceği, bankaların zorlanacağı bir dönem olacaktır. Boğa toprak elementi bir burç olduğu için topraktan gelebilecek her türlü zenginlikle (yeraltı madenleri ve tarım) aynı zamanda doğal afetlerle de ilgilidir.

                                                                                            Astroizmir

Related posts

Venüs Terazi Burcuna Geçti

astroizmir

Astroloji Hayatımıza Neler Katar…

astroizmir

Yeni Döngü

astroizmir

Bir yorum yaz

WhatsApp chat